за нас

Нашата компанија е специјализирана во електрични и електронски индустрија

Yueqing Kampa Електрични копродукции, Ltd

Основана е во 2009 година, го зазема 12000m2. 
Нашата компанија е на електрични и електронски експерт. И ние може да понуди повеќе од 600 видови на дистрибуција и контрола на системот производи. 
Kampa е создадена во 2010 година.  

Таа е специјализирана во производство на струјното коло и дистрибуција кутија. Таа има ISO9001, 5S систем и предност технологија опрема. 
Kampa и има повеќе од 15 фабрики дел-холдинг за реле, термостат, грејач, температура контролер, термоспој, сензори, конектор, осигурувачи, струјното коло прекинато, дистрибуција кутија, висок напон трансформатор, итн .. 

за-Kampa

Главна фабрика како подолу:
1.HV ТРАНСФОРМАТОР --- Жеџијанг Chaosheng Електрични копродукции, Ltd
2.Contactor ----- Жеџијанг Меи Ouge Електрични копродукции, Ltd
Во меѓувреме, повеќето од нашите производи имаат стекнато CE, UL, CCC , Б.В., SA, благајнички и одобрување SEMKO. И ние исто така може да понуди ОЕМ и ODM услуга од страна на нашите стручни тимови.

Kampa-работилница-7

Ние сме сигурни дека ќе имаме добра соработка односи и да се направи сериозна иднина за двете страни.