HGK047 полупроводнички грејач

Краток опис:

Operating with voltages below 140V AC/DC reduces heating performance by approx.10%Dynamic heating upEnergy savingWide voltage rangeT Operating with voltages below 140V AC/DC reduces heating performance by approx.10% Dynamic heating up Energy saving Wide voltage range Temperature limiting Clip fixing Technical Data: Heating element PTC resistor, temperature limiting Heater body extruded aluminum profile, anodized Mounting clip for 35mm DIN rail, EN 60715 Fitting position vertical ...


 • Порт: Yueqing
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  Работат со напон подолу 140V AC / DC намалува ефикасноста на греењето со approx.10% Динамичен греење upEnergy savingWide напон rangeT

  Работат со напон подолу 140V AC / DC намалува ефикасноста на греењето со approx.10%
  Динамичен вжештуваат
  за заштеда на енергија
  Широк напон опсег
  на температура ограничување
  клип за прицврстување

  Технички податоци:

  грејачот PTC отпорник, температура ограничување
  греалка телото екструдирани алуминиумски профил, елоксирани
  монтажа Клип за 35мм DIN шина, EN 60715
  Местење на положбата вертикална проток на воздух (воздух излез нагоре, врската на дното)
  Работна / Температура на чување -45 до +70 ° C (-49 до 158 ° F)
  Оперативни / влажност за чување макс. 90% RH (без кондензација)
  Вид на заштита / Класа на заштита IP54 / I (заземјен)
  додатоци завртка за прицврстување, чл. Бр 09.024,0-00 (1 пакување единица = 2 парчиња)
  Забелешка други напони на барање
  Уметност. Бр Работен напон греење напор Должина (L) Тежина (прибл.) врска
  capacity¹ максимумот.
  04.700,0-00 120-240V AC / DC² 10W 1.0A 52mm 0.1kg 3 x 0,5mm² x 300mm кабел (силиконски)
  04.701,0-00 120-240V AC / DC² 20W 2.5A 60mm 0.2kg 3 x 0,5mm² x 300mm кабел (силиконски)
  04.702,0-00 120-240V AC / DC² 30W 3.0A 70мм 0.2kg 3 x 0,5mm² x 300mm кабел (силиконски)
  04.700,9-00 110-120 V AC / DC 10W 1.0A 52mm 0.1kg 3 x AWG 20 x кабел 300mm
  04.701,9-00 110-120 V AC / DC 20W 1.5A 70мм 0.2kg 3 x AWG 20 x кабел 300mm
  04.702,9-00 110-120 V AC / DC 30W 1.5A 100mm 0.2kg 3 x AWG 20 x кабел 300mm

  ¹at 20 ° C (68 ° F) собна температура
  ² (мин. 110V, 265V макс) Ракувањето со напон подолу 140V AC / DC намалува перформансите греење од прибл. 10%.

   

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи